Jan van den Heuvel
(Rotterdam, 1924)
lid 1ste compagnie DNB
Noodlottig ongeval tijdens training op scherp
Jan van den Heuvel wordt op 31 augustus 1924 geboren in Rotterdam. Zoals zovelen weigert hij te werken voor de Duitsers. Mede door de contacten tussen de Gereformeerde kerken in Rotterdam en Aalten vindt Jan een onderduikplek bij de familie Koskamp in Dale. Hij sluit zich na de bevrijding van Aalten direct aan bij het DNB (1ste compagnie). Hij trekt met het bataljon op om de rest van Nederland te bevrijden.
Wanneer het Dutch National Battalion ontbonden wordt, komt Jan bij het Achtste Regiment der Infanterie en wordt ingedeeld bij 1ste compagnie van het 2de bataljon.
Dit bataljon wordt naar Knokke (België) gestuurd om een opleiding te volgen voor het ontmantelen van achtergebleven mijnen. In 1946 is het bataljon gelegerd in de Hojelkazerne in Utrecht. Op 13 februari 1946 wordt getraind met aanvalsgranaten op golfterrein ‘De Pan’. Wanneer na afloop een kist met granaten op een vrachtwagen wordt geladen, ontploft er een granaat.
Zowel Jan als zijn dienstkameraad Dick Fries raken zeer ernstig gewond. Ze worden door opgeroepen ambulances naar een hospitaal in Utrecht gebracht, waar Jan de volgende dag, 14 februari 1946, overlijdt. Hij wordt slechts 21 jaar oud. Dick overleeft maar is voor zijn leven blind. Jan wordt 18 februari met militaire eer begraven op begraafplaats Zorgvlied in Amsterdam.