Bernard van Eerden
(Lintelo, 1916)
lid 1ste compagnie DNB
Voorop in het burgerleger DNB
Bernard van Eerden is mei 1940 sergeant-commandant in het 11de Regiment Infanterie verantwoordelijk voor het verplaatsen van munitiewagens. Tijdens de oorlogsdagen houdt hij een dagboek bij, dat echter stopt op een cruciaal moment: het vertrek vanuit Amerongen naar het front bij Rhenen. Bekend is dat Van Eerden en zijn manschappen in zwaar vijandelijk vuur zijn gekomen. Sergeant Van Eerden overleeft de strijd en duikt even later onder.
In het bos bij zijn buurman Bernard Janssen wordt aan het eind van de oorlog door een groepje van zes man van de Binnenlandse Strijdkrachten Lintelo geoefend met wapens. Bernard van Eerden hoort daarbij en is ook aanwezig midden in de nacht in het Aaltense Goor tijdens de geallieerde wapendropping.
Begin april 1945, kort na de bevrijding van Aalten, meldt Bernard van Eerden zich aan bij het Dutch National Battalion. Op de foto van de marcherende mannen die Aalten verlaten loopt hij voorop. Hij is sectiecommandant in de 1ste compagnie.
In juli 1945 neemt hij dienst in het Nederlandse leger en later werkt hij nog enige tijd bij de Explosieven Opruimings Organisatie.
Bernard van Eerden trouwt met Neeltje Johanna (Nel) Peetoom op 11 juni 1947. Ze krijgen drie dochters. Bernard heeft een eigen boekhoudbureau in Aalten.
Hij overlijdt in maart 1985 op 69-jarige leeftijd.